Drewniane altanki to idealne miejsce do odpoczynku

Informacje nie tylko polityczne

Drewniane altanki to idealne miejsce do odpoczynku

 

Każdy właściciel domu z dużym ogrodem, wcześniej czy później zrozumie, że koniecznością i dopełnieniem ładnego ogrodu jest altana. To niewielkie zabudowanie, stanie się miejscem letnich spotkań z naszą rodziną lub gośćmi. Miejsce wręcz idealne do wakacyjnego grillowania.

Drewniane altany – elegancja i styl

altany z drewnaOd czasów dworskich, altany były miejscem spotkań towarzyskich na wolnym powietrzu. To wręcz europejska tradycja. Z czasem, zwyczaje budowlane arystokracji zaadoptowało mieszczaństwo, a dziś, właścicielem drewnianej altany jest prawie każdy, kto ma własny dom z ogrodem. Altany mogą przyjmować różne formy, jednak najczęstszą jest ta na planie koła lub kwadratu, z dwuspadowym dachem. Jednak nie wszystkie altany z drewna przyjmują standardowe kształty, gdyż spotkamy te w kształcie pagód, czy antycznych świątyń – wszystko zależy od inwencji i kreatywności właściciela i projektanta. Po ciężkim dniu spędzonym na pracach w ogrodzie, jakże miło jest usiąść w zacienionej i dobrze wyposażonej, drewnianej altanie. To również doskonałe miejsce codziennego relaksu, po męczącym dniu w pracy. Altany z drewna mogą mieć konstrukcję otwartą – czyli taką bez drzwi i okien, do której można wejść z każdej strony, lecz także zamkniętą – przyjmującą kształt i formę domu z drzwiami i oknami. Te zamknięte oczywiście są droższe, ale zdecydowanie bardziej funkcjonalne, gdyż pozwalają na umieszczenie w nich lepszych mebli, bez konieczności martwienia się o nie, w przypadku padającego deszczu, lub innych, niekorzystnych warunków pogodowych.

Altanki ogrodowe to świetne miejsce na relaks, na spotkania towarzyskie, czy po prostu miejsce, w którym odpoczniemy sobie od wszystkich z książką w ręce. Przy minimalnych zdolnościach architektonicznych możemy zbudować ją sami, jednak większość korzysta z gotowych rozwiązań.