Co powinniśmy zwiedzić na Starówce w Toruniu?

Niewiele osób sobie zdaje sprawę jak ciekawym miejscem jest toruńska Starówka. Jest to miejsce o bardzo ciekawej historii, dlatego podczas pobytu w tym mieście, powinniśmy zainteresować się tym miejscem i zwiedzić go ile tylko możemy.

Zwiedzanie toruńskiej Starówki

starówka toruńStare Miasto jest najstarszą częścią zespołu staromiejskiego w Toruniu, która jest otoczona murami od strony Wisły. Na Starówce możemy znaleźć większość tutejszych zabytków, dlatego jest to miejsce, które jest najczęściej zwiedzane przez turystów. Ze względu na wiele atrakcji, na tutejszej starówce możemy znaleźć wiele lokali w których możemy zjeść czy też wszelkiego rodzaju sklepy. Stare Miasto zostało uznane za pomnik historii w 1994 roku, a w 1997 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Naszym głównym celem zwiedzania powinna być Starówka Toruń jest pięknym miastem, jednakże to właśnie tu znajdziemy najwięcej zabytków. Między innymi, Dom Eskenów, pałac mieszczański z XVI w., Pałac Dąmbskich, który jest barokową rezydencją rodziny Dąmbskich herbu Godziemba z XVII w., znany toruński Spichlerz przy ul. Rabiańskiej, Dwór Artusa, Łuk Cezara czy chociażby Dom Kopernika oraz wiele wiele innych. Jak widać, jest to miejsce pełne atrakcji i zabytków, więc możemy być pewni, że nasza turystyczna dusza będzie zachwycona. W pobliżu, możemy znaleźć wiele miejsc, gdzie możemy przenocować, bowiem Toruń posiada dużą liczbę hoteli tudzież noclegów. Jest to świetne miejsce do wybrania się na wakacje wraz ze swoją rodziną.

Możemy być pewni, że gdy zabierzemy nasz aparat, będzie on przepełniony pięknymi zdjęciami, gdyż atrakcji jest tu naprawdę dosyć sporo. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą telefonu, który w razie czego posłuży nam w przeczytaniu informacji o danym miejscu.