Cięto – łupana kostka granitowa – Łódź

Wśród materiałów stosowanych do brukowania ulic, chodników, placów i innych powierzchni, to właśnie kostka brukowa odznacza się największą trwałością. Naturalny kamień ma wiele zalet, polecany jest wszędzie tam, gdzie liczy się trwałość nawierzchni i jej estetyka. Należy zaznaczyć, że na terenach zabytkowych i objętych ochroną konserwatorską, jest wręcz materiałem zalecanym, pierwszego wyboru.  

Nawierzchnie granitowe w Łodzi

kostka granitowa łódźKlimat Łodzi łączy s sobie historię i nowoczesność. Zabytkowe kamieniczki, ulica Piotrkowska i dawne fabryki, dziś modne lofty i galeria handlowa. To wszystko sprawia, że miasto ma niepowtarzalny charakter. By utrzymać walory zabytkowych obszarów na terenie Łodzi, warto zadbać o historyczne nawierzchnie pokryte kostką brukową. Jeśli gdzieś potrzebna jest kostka granitowa Łódź to właśnie miasto, gdzie sprawdza się najlepiej. Raz położona nawierzchnia, wytrzyma kilkadziesiąt lat przy drobnych pracach konserwatorskich. Naturalny kamień nie niszczy się, nie wypłukuje. Posiada szlachetną, szaro – czarną barwę i pasuje dosłownie wszędzie. Także cena nie należy do wygórowanych. Obecnie koszt nawierzchni z kostki granitowej i betonowej, jest porównywalny. Oczywiście walory estetyczne i niewątpliwie trwałość, przemawiają na korzyść kostki granitowej. Co więcej, granit łatwiej się czyści, nie porasta mchem i znacznie lepiej reaguje na nagrzewanie słoneczne niż bruk z betonu.  

Wykonanie powierzchni z kostki cięto – łupanej w Łodzi jest bardzo popularne. Stosuje się ją w miejscach publicznych, o znaczeniu historycznym, w otoczeniu galerii handlowych, gdyż jest trwała i elegancka oraz na terenie prywatnych posesji. Istnieją kostki w różnych rozmiarach, od wyjątkowo drobnych po duże, granitowe bloczki. Wszystko w zależności od potrzeb.