Cementowa podłoga to szybkie i korzystne cenowo rozwiązanie

 

Zaraz po studiach przeprowadziłam się do Anglii, gdzie pracowałam przez kilka lat w dużym sklepie odzieżowym. Kontaktu z rodziną nie utrzymywałam, wychowała mnie ciocia, która zmarła jeszcze w czasie moich studiów. Pomimo tęsknoty za krajem nic specjalnie nie ciągnęło mnie tu z powrotem. Do czasu, aż przydarzyła mi się historia jak z filmu.

Szybki remont cementem szybkowiążącym

cement szybkowiążący w korzystnej cenieKilka miesięcy temu jednak skontaktował się ze mną prawnik i poinformował mnie, że jestem jedyną spadkobierczynią majątku po mojej niedawno zmarłej babci. Co ciekawe, nigdy nawet nie widziałam jej na oczy. Niewiele myśląc, wybrałam się do Polski, do małej miejscowości pod Jarocinem w celu podpisania dokumentów i obejrzenia moich nowych włości. Odziedziczyłam niewielki parterowy domek, w całkiem dobrym stanie, za wyjątkiem podłóg, które to prawdopodobnie kilkukrotnie zalane przedstawiały obraz nędzy i rozpaczy. Po otrzymaniu kluczy niezwłocznie zabrałam się za renowację budynku do stanu używalności. Nie miałam bowiem innego miejsca do spania. Zamówiłam przez internet cement szybkowiążący w korzystnej cenie, czas i koszty to moje dwa główne priorytety w tej sprawie. Wymyślną posadzkę z egzotycznego drewna położę sobie innym razem. Kilkanaście worków cementu wystarczyło do wylania posadzki w całym domu. Dodatkowo krótki czas utwardzania pozwolił mi już po dwóch dniach wprowadzić się do budynku. Muszę przyznać, że surowy beton bardzo dobrze komponuje się, na zasadzie kontrastu z ciepłym „babcinym” wystrojem i bladoróżowymi tapetami w przedpokoju. Zastanawiam się nawet czy nie pozostać na dłuższą chwilę przy tej wersji mieszkania.

Każdorazowo wchodząc do domu, zastanawiam się kim była ta kobieta, która zostawiła dla mnie taki skarb. Jednocześnie każdy krok po zimnej cementowej posadzce, ściąga mnie na ziemię i przypomina, że odkąd tylko pamiętam musiałam radzić sobie sama i nie liczyć na pomoc najbliższych.