Bramy rolowane – wyposażenie garażu

Garaż to miejsce, w którym często przechowywane są wartościowe przedmioty – zarówno samochody, jak też rozmaite materiały i narzędzia. Warto zadbać o to, aby umieszczone w pomieszczeniu elementy były zabezpieczone nie tylko przed czynnikami atmosferycznymi, ale także przed kradzieżą. Niezbędną częścią wyposażenia funkcjonalnego garażu są drzwi. Jaki model wybrać? Odpowiedź znajduje się poniżej!

Dlaczego warto wybrać bramę rolowaną?

bramy rolowaneAby garaż był funkcjonalny warto zadbać o to, aby zachować w nim jak najwięcej cennej przestrzeni – pozwoli na to dokładne uporządkowanie przechowanych w pomieszczeniu elementów. Sporo miejsca mogą zająć również drzwi – świetnym rozwiązaniem są bramy rolowane, które do prawidłowego działania nie wymagają dużej przestrzeni. Na co zwrócić uwagę wybierając taką bramę? Przede wszystkim na materiał, z którego została wyprodukowana – jeśli jest trwały przedmiot przez długi czas zachowa nienaganny stan. Rolowane drzwi często działają na fotokomórkę, co oznacza, że możliwe jest ich bezdotykowe otwieranie oraz zamykanie. Taki rodzaje bramy znakomicie nadaje się do zastosowania nie tylko w garażu, ale też warsztacie, więc można bezproblemowo dopasować go do własnych potrzeb. Na rynku dostępne są modele o różnych kolorach, co ułatwia dopasowanie bramy do elewacji budynku – dzięki temu całość będzie prezentowała się estetycznie.

Funkcjonalna brama garażowa pozwala na bezpieczne przechowywanie samochodu oraz narzędzi. Model wyposażony w fotokomórkę ułatwi parkowanie pojazdu – dzięki możliwości bezdotykowego otwierania drzwi nie będziesz musiał wysiadać z pojazdu podczas wjeżdżania do garażu. Brama zajmująca niewiele miejsca doskonale sprawdzi się nawet e niewielkim pomieszczeniu – podczas otwierania lub zamykanie nie zajmuje cennego miejsca w centrum wnętrza.