Bawełniana torba w modzie

Pewnie każdy z nas kojarzy, jak jakiś czas temu zaczęto na masową skalę wycofywać z marketów zwykłe, szkodzące środowisku siatki. Wtedy to nastąpił prawdziwy boom na ekologię, który trwa do dzisiaj. Popularne reklamówki zastąpiono takimi biodegradowalnymi z materiałów z odzysku lub z papieru. Prawdziwym hitem okazały się jednak torby bawełniane, które stały się nawet częścią mody.

Modne torby z bawełny 

torby bawełniane z nadrukiemRuch ekologiczny dosyć mocno rozwija się od ostatnich kilku lat. Widać to w wielu branżach, a szczególnie w sprzedaży. Jakiś czas temu na masową skalę wycofywano z marketów i mniejszych sklepów siatki foliowe. Zastąpiły je ekologiczne reklamówki lub  papierowe torby. Największym hitem, jednak, ku zdziwieniu wielu osób, okazały się bawełniane torby na ramię. Sprzedawano je najpierw w marketach, jednak ich uniwersalność i całkiem przyjazny wygląd spowodowały, że ludzie nosili je na co dzień do pracy czy też na zakupy. Szybko podchwycili to projektanci mody i na ten moment torby bawełniane z nadrukiem lub bez są prawdziwym hitem mody. Pasują one do luźnego, miejskiego stylu i noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W szczególny sposób upodobali je sobie studenci, którzy wolą wrzucić zeszyt czy książkę do bawełnianej torby, niż męczyć się z mało obecnie modnymi plecakami. Torba bawełniana nadaje się idealnie do przenoszenia cięższych rzeczy, gdyż jest bardzo odporna na zerwania. Większość toreb produkowana jest z długim uchwytem, przez co można je swobodnie przewiesić przez ramię. 

Jedną z pozytywnych konsekwencji tam mocno rozpowszechnionego nurtu ekologii, jest powstanie mody na bawełniane torby. Na dzień dzisiejszy większość z nas nie może sobie wyobrazić funkcjonowanie bez nich. I pomyśleć, że docelowo miały one tylko służyć jako torby na zakupy, zastępujące szkodzące środowisku siatki.