Alternatywa dla tradycyjnego paintballa

Coraz większa rzesza osób poszukuje nowych, nietypowych rozrywek które są w stanie dostarczyć dużą ilość zabawy oraz adrenaliny. Dotyczy to w szczególności młodych osób chcących zabawić się ze znajomymi. Na terenie większych miast takich jak Kraków oferta jest całkiem spora. Ostatnimi czasy bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnych rozrywek są escape roomy, w których ekipa ma godzinę na wydostanie się z pomieszczenia.

Walka na lasery

paintball laserowy w KrakowieJest to niejako forma gry, która dzieje się na żywo. Innym przykładem rozrywki będącej obecnie na topie jest paintball laserowy w Krakowie, który stanowi alternatywę dla tradycyjnego paintballu. W przypadku odmiany laserowej gracze dzielą się na dwie ekipy. Każda z nich otrzymuje kamizelki oraz broń. Kamizelki jednej z drużyn świecą na niebiesko innej z kolei na czerwono. Po rozpoczęciu gry należy jak największą ilość razy trafić w przeciwnika. W odróżnieniu od tradycyjnej odmiany trafienie nie następuje w sposób czysto fizyczny, a jest zliczane przez system komputerowy. W trakcie gry możliwe jest zebranie różnych bonusów, które uatrakcyjniają rozgrywkę. Przykładem może być chociażby możliwość szybkiego strzelania czy przejście na określoną ilość czasu do drużyny przeciwnej jako sabotażysta.

Ta forma rozrywki ostatnimi czasy zyskuje mocno na popularności. Na terenie Krakowa dostępnych jest kilka punktów, które oferują walkę na lasery. Każdy z nich ma swój unikalny układ dzięki czemu wizyta w innym punkcie wiąże się z dodatkową atrakcją jaką jest inna mapa i usytuowanie przedmiotów. Jak widać jest to rozrywka, w którą zagrać może każdy. Dodatkowo warto zebrać ekipę znajomych ponieważ wspólna zabawa umacnia więzi międzyludzkie. Ten sposób spędzenia wolnego czasu można z całą pewnością zaliczyć do aktywnych.